Sakoma, kad kasdieninis valgymas neturėtų būti tik procesas patenkinantis Jūsų skrandžio poreikius. Tai turi būti ritualas, kuris padeda socializuotis, padeda patirti naujus skonio bei kvapo pojūčius, žinoma, garantuoja puikią savijauąa. Nuostabiausią maistą pavyks pagaminti tik itin komfortabiliai sumontuotose virtuvėse, kuriose kiekvienas daiktas turės jam skirtą vietą ir kiekvieno daikto funkcija bus siejama ne tik su estetika, tačiau ir funkcionalumu.

Tačiau šįkart mes ne apie maisto gaminimą, tačiau apie valgymą. Suprantama, kad tai kur kas malonesnis procesas. Jūsų dėmesiui aptarsime, kaip pasirinkti valgomojo kėdes ir koks labiausiai stalas tinka, kad galėtumėte valgyti skaniai, sočiai bei aplinka, kurioje tai darysite, būtų skoninga ir funkcionali.

Tobulos kėdės tobulam valgomajam

Jeigu Jums kyla klausimas kurios kėdės labiausiai tinka valgomojo erdvėje – tokiu atveju siūlome skaityti šį straipsnį, kadangi jame atskleisime svarbiausius niuansus. Ir  nors valgomojo erdvėje labai skoningai įsikomponuoja ir minkštas kampas, kuriame norisi įkristi tarsi į debesis, tačiau be kėdžių vistiek niekaip nepavyks apsieiti, kadangi greta valgomojo stalo jos yra geriausias ir net vienintelis galimas pasirinkimas. O netinkamai pasirinktos kėdės gali sugadinti net ir labai skoningą interjerą. Tiesa, lygiai taip pat skoningai atrodančios kėdės pabodusiam ir gal kiek senove dvelkiančiam interjerui gali suteikti kur kas daugiau gyvybės bei elegancijos.

  • Pirmiausia siūlome kuo daugiau dėmesio skirti kėdžių paskirčiai, kadangi ji yra labai įvairi. Viena vertus kėdės yra skirtos trumpam prisėdimui, pavyzdžiui, kai gaminate ir norisi kiek patogiau pjaustyti daržoves. Kita vertus minkštos kėdės labiausiai tinka ilgiems pasisėdėjimams, tad dažniausiai jos pasirenkamos valgomojo patalpose.
  • Skiriantis kėdės paskirčiai tuo pačiu reikia nepamiršti, kad skiriasi ir kėdės aukštis. Vėlgi, baro kėdės, kurios dažniausiai skirtos tik trumpiems prisėdimams – geras pasirinkimas virtuvėse, tačiau valgomojo erdvėje jos nėra tokios tinkamos, kadangi nugara greitai pavargs, išsėdėti ilgą laiko tarpą nebus patogu.
  • Taip pat kėdės gali skirtis ir mechanizmais, kurios suteikia joms daugiau funkcionalumo. Pavyzdžiui, darbo kėdės turi būti ergonomiškos, kad būtų patogu ant jų sėdėti, žinoma, tuo pačiu ilgalaikis sėdėjimas neapkrautų nugaros. Tuo tarpu valgomojo kėdės, kurios turi besireguliuojančią atraminę funkciją, dažniausiai nereikalingos, kadangi prie stalo taip ilgai nesėdime kaip darbo vietoje.
  • Lygiai taip pat darbo kėdėms dažniausiai reikalingas judėjimo, sukimosi mechanizmas, kuris valgomojo kėdėms tampa paprasčiausiai nefunkcionalus. Juk dažniausiai su valgomojo kėdėmis nevažinėjame ne tik todėl, kad tai nereikalinga funkcija, tačiau tuo pačiu ir dėlto, jog tai yra neetiška. Taigi, valgomojo kėdės turi būti stacionarios turinčios keturias kojeles. Na, arba tris, jeigu ieškote kažko labai neįprasto.
  • Dizaino ir kainos prasme valgomojo kėdžių pasirinkimas išties labai platus. Nuo pačių paprasčiausių iki labai įmantrių ir kiekvienas gali rasti tai, kas jam labiausiai tinka. Siūlome nepamiršti, kad nors valgomojo kėdės turi būti derinamos prie viso kuriamo interjero, tačiau labai dažnai pasiteisina drąsus eksperimentai, drąsūs sprendimai, kurie padeda skurti neįprastą erdvę iššaukiančia labai daug įvairiausių emocijų.
  • Taip pat vertinant kėdes reikia nepamiršti apgalvoti ir medžiagos pasirinkimą. Jeigu darbo kėdės dažnai būna plastikinės, baro – su metaliniu kotu, tai valgomojo kėdės dažniausiai būna medinės, kadangi taip jos labiausiai dera bendroje valgomojo aplinkoje. Siūlome nepamiršti, kad medžio vizualikos gali net nesimatyti. Uždažius medinį paviršių pavyks labai puikiai sukurti modernias kėdes, tačiau pati mediena yra labai tvirta ir skoninga medžiaga, kurią ir siūlome rinktis komplektuojant  interjerą.
  • Galiausiai, dėmesio reikia skirti ir atlošui, kad sėdėjimas būtų patogus, o stilistine prasme dizainas – gražus. Juk valgomojo kėdės ne tik naudojamos kiekvieną dieną kaip sėdėjimui skirta vieta. Tuo pačiu tai interjero dalis, kuri komponuoja visumą.

Valgomojo stalo pasirinkimas

Jeigu valgomojo kėdės jau pasirinktos – laikas ieškoti ir tinkamiausio valgomojo stalo. Apskritai geriausia yra rinktis valgomojo komplektus, kadangi tokiu atveju galėsite jaustis ramus, kad derinys bus tinkamas ir tuo pačiu puikiai įsikomponuos bendroje erdvėje. Stalas ir kėdės dažniausiai turi derėti. Žinoma, egzistuoja ir išimtinių atvejų, tačiau siūlome nepamiršti, kad suderinti skirtingus baldus neturint patirties gali būti sudėtinga ir nuo skonio pereiti link beskonybės yra labai paprasta.

  • Pradėkime nuo to, kad ieškant tinkamiausio stalo kuo daugiau dėmesio reikia skirti stalviršiui . O čia pasirinkimas labai platus be įvairus. Vienu atveju labiausiai tinkamas medinis, kadangi jis atrodo solidžiausiais, tačiau asmenys, kurie kuria modernų interjerą – dažniausiai nenori natūralaus medinio paviršiaus. Tokiu atveju puikus pasirinkimas yra ryškiai nudažyti paviršiai, kurie padės išlaikyti estetiką bei skonį.
  • Būtinai rinkitės laminuotą stalo dangą, kadangi ji padės išvengti nubraižymų. Tiesa, dažniausiai ant valgomojo stalo nepjaustoma. Daugiau dėmesio renkantis skirkite ieškant virtuvės stalo.
  • Kadangi ant stalo dažnai dedamas gardus garuojantis maistas – siūlome pasirinkti stalviršius, kurie turi atsparumą karščiui. Dažniausiai yra dedamos specialios laminatės, kurios padeda išvengti kaitros. Tokiu atveju Jūsų stalas bus dar labiau apsaugotas ir tuo pačiu pavyks ilgesnį laiko tarpą džiaugtis jo skoninga išvaizda.
  • Žinoma, šiek tiek dėmesio galima skirti ir stalo kampams, kadangi kai kuriems atrodo, kad geras stalas turi būti apvalus. Žinoma, čia jau galbūt fengšui įtaka, tačiau bet kuriuo atveju rasite ko reikia ir stilistine prasme. Ir jeigu Jums atrodo, kad sėdėti prie apvalaus stalo kur kas maloniau nei kampuoto – tokiu atveju rinkitės Jums labiausiai tinkamą variantą.
  • Taip pat reikia nepamiršti, kad greta stalo turi tilpti konkretus kėdžių skaičius, kad visi norintieji vakarieniauti kartu - turėtų tokią galimybę. Vienai kėdei reikia skirti apie 40 cm, tačiau papildomai į šalis pasitraukiančios alkūnės reikalauja kiek padidinti matmenis, tad tokiu atveju vienai kėdei arba tiksliau vienam žmogui – 60 sėkmingų cm.
  • Taip pat reikia žiūrėti, kad stalo kojos netrukdytų žmogui patogiai dėvėti. Kuo kojų mažiau – tuo didesnė tikimybė, kad sėdėjimas bus patogesnis, tad standartinis keturių kojų pasirinkimas dažniausiai yra subalansuotas sprendimas.

Akivaizdu, kad norint rasti tobulą valgomojo komplektą teks skirti šiek tiek laiko. Tačiau rasti – tikrai įmanoma. Tik reikia įvertinti ne tik stilių, kaip daro daugelis, tačiau ir funkcionalumą. O kuo daugiau smulkmenų pavyks suderinti – tuo daugiau naudos pajusite.