Valgomasis, kitaip - svetainė yra ta vieta, kurioje dažniausiai būname tuomet, kai norime paminėti kokią nors šventę. Tokio tipo atskiras kambarys namuose - labai geras pasirinkimas. Ne tik patogu priimti svečius, jeigu jie neplanuotai užsuka į svečius ir kiti jūsų kambariai nėra labai tvarkingi, tačiau tuo pačiu ir siekiant pačiam savuose namuose pasijausti kaip nors ypatingiau. Būtent todėl dažniausiai valgomasis kuriamas taip, kad atrodytų kuo prabangiau. Kad pats namų šeimininkas įžengęs į kambarį galėtų gėrėtis savo gebėjimu sukurti išskirtinį interjerą. Logiška, didžiąją dalį kambario dizaino sudaro baldai. Tad kaip atrodo stilingą svetainė?

Minimalizmas padeda pajusti erdvės pojūtį

Moderniame pasaulyje dominuojantis namų interjeras - minimalizmas. Paprasčiausiai jis pasirenkamas dėl fakto, kad vis labiau mažėja nekilnojamojo turto dydis. Esant mažesniems kambariams būtent minimaliu stiliumi puoštus kambarius galima padaryti kiek erdvesniais. Iš ko susideda ir kaip atrodo minimalistinis stilius?

 • Valgomojo komplektas turi būti šviesus. Būtent šviesūs atspalviai vizualiai neapsunkina erdvės.
 • Pakabinkite patalpoje veidrodžių - jie vizualiai padidina erdvę.
 • Kuo mažiau įvairių niekučių - tuo minimalizmas vyraus namuose. Jei turite daug mielų daiktų, kurių nenorite nešti į palėpę - įsigykite sekciją su stiklais. Tuomet viskas matysis, o ir dulkės taip greitai nesikaups.
 • Kuo svetainėje esančių baldų sistema bus paprastesnė - tuo labiau minimalizmą pavyks atskleisti. Pavyzdžiui, kėdės su gobelenais nebūtų tinkamiausias pasirinkimas. Geriau paprasčiausios šviesios medinės kėdutės.

Tradicinis stilius vis dar gyvas

Taip, minimalizmas labai populiarus, tačiau jis tikrai nėra vienintelis pasirinkimas. Visiškai jam priešingas stilius - tradicinis. Juo būtų galima įvardinti kambario interjerą, kuomet grįžtama atgal bent porą amžių. šiuo atveju rekomenduojame taip įrengti svetainę jeigu ji yra nemaža. Tinkamai parinkti valgomojo komplektai padės atskleisti tokio tipo svetainę. Tradicinis stilius valgomajame gali būti vienintelė vieta namuose, kur jis dominuoja. Juk dažniausiai valgomasis būna atskirtas, tad sukurkite jį kuo prabangesnį.

 • Valgomojo komplektai dažniausiai būna tamsaus medžio. Žinoma, tai nėra taisyklė, tačiau variantas su kuriuo sutinka visi interjero dizaineriai.
 • Tradicinį stilių geriausiai geba perteikti tam tikros interjero detalės: užuolaidos, kilimai, paveikslai, arbatinukai, aksesuarai ir t.t. Taip pat, labai svarbu juos derinti prie bendro dizaino.
 • Tradicinio stiliaus valgomojo komplektai dažniausiai būna dideli. Pasirinkite tokį, kuris susideda iš 4 ar 5 skirtingų baldų. Gražu, nes visi svetainės baldai bus to pačio medžio atspalvio, panašaus dizaino, bendros interjero idėjos...
 • Tradicinio namų interjero baldai galėtų būti puošti raižiniais, raitymais... Tai padeda sukurti pompastikos efektą, tačiau nepamirškite, kad tokius baldus valyti reikia kiek kruopščiau, nes raitymuose labai kaupiasi dulkės.

Ką reiškia derinti spalvas?

Valgomojo komplektai paprastai būna gaminami iš lygiai tų pačių spalvinių gamų. Visgi, prie jų reikia mokėti priderinti kitus kambaryje esančius aksesuarus. Rekomenduojame pasirinkti dvi spalvas. Interjero dizaineriai tvirtina, kad būtent maksimaliai ir turėtų dominuoti dvi spalvos. Jei baldai natūralaus medžio - rudos, gelsvos spalvos - tokiu atveju kambaryje esantys aksesuarai (užuolaidos, kilimai...) turėtų būti kreminės, rudos atspalvių. Taip pavyks išlaikyti balansą. O pusiausvyrą pagauti svarbu ir reikalinga, kitaip kambarys neatrodys stilingas.

Pagal ką rinktis baldus?

Greta stiliaus reikėtų apgalvoti ir kitus aspektus. Valgomojo komplektai dažniausiai skiriami pagal funkcionalumą. Tiksliai asmuo žinodamas, kiek laiko praleidžia valgomajame, kiek žmonių juo naudosis, galiausiai, kokio dydžio jo investicijos - pasirinks jo poreikius atitinkantį variantą.

Atsakykite sau į kelis klausimus ir tiksliau pavyks sužinoti, ko jūs norite. Toli gražu ne visi suvokia, ko jie nori ir ko jiems reikia:

 • Trumpai drūtai - pasirinkite Jums tinkančio komplekto stilių ir derinkite jį prie viso kambario interjero.
 • Kokio dydžio komplekto jums reikia? Kiek žmonių gyvena ir kiek dažniausiai apsilanko pas jus svečiuose? Gal 4 kėdės - sočiai? O gal reikia didelio stalo aplink kurį 10 kėdžių yra mažoka?
 • Kokio dydžio investiciją į valgomojo baldus galite sau leisti?
 • Ar turite namuose mažų vaikų arba gyvūnų, kurie gali prisidėti prie baldų greitesnio susidėvėjimo?
 • Kelių baldų komplektas jums yra reikalingas?

Bent preliminariai turėtumėte įsivaizduoti, koks valgomojo komplektas jums tiktų labiausiai. Jei turite kokių nors klausimų - rašykite mums. Būtinai pateiksime savo objektyvią nuomonę jūsų svetainės atžvilgiu.