Geras miegas vaikams yra toks pat svarbus kaip ir suaugusiems, o gal net ir svarbesnis, kadangi mažieji kiekvieną dieną mokosi pažinti pasaulį, atranda naujus dalykus, tad tam būtina gerai išsimiegoti, kad smegenys puikiai „veiktų“.

Amžiaus niuansai

Ieškodami vaikui labiausiai tinkamos lovos pirmiausia įvertinkite – kokia lova kokio amžiaus vaikui yra sukurta. Dažniausiai jos klasifikuojamos pagal 2-4 metų vaikui skirtas lovas, 5-12, 12-18.

Visgi, vaikams galima rasti vieną baldą, kuris gali tarnauti nuo pirmųjų metų iki pilnametystės, tad rinktis reikia pagal galimybes bei poreikius. Juk dažniausiai jaunesniam amžiui skirtos lovos yra mažesnių matmenų, tad jos užima mažiau vietos, kai tuo tarpu vyresniems reikalingos ir didesnės lovos.

Lovų aukštai

Jeigu viename kambaryje gyvena ne vienas vaikas ir jie yra panašaus amžiaus – tokiu atveju siūlome daugiau pasidomėti dviaukštėmis vaikiškomis lovomis, kurios taupo vietą, tačiau užtikrina puikią miego kokybę.

Žinoma, reikia įvertinti tai, kad vienas vaikas turės miegoti antrame aukšte, o mažieji kartais bijo. Dar prieš pirkdami lovas su dviem aukštais pirmiausia pasikalbėkite su savo vaikučiais, sutarkite, ar kuris nors sutiks miegoti antrame aukšte.

Dizainas

Jeigu vaikas jau paaugęs – tokiu atveju norimo dizaino pasirinkimą siūlome palikti jam. Juk tėveliams dažniausiai jokio skirtumo. Net ir tokiu atveju, jeigu bandote vaiko kambaryje išlaikyti interjerą – vistiek siūlome suteikti vaikui galimybę pasirinkti tokio stiliaus lovą, kokia jam yra gražiausia.

Šiuo metu lovų pasiūla stiliaus prasme yra labai plati. Nuo pačių paprasčiausių, kurios kvepia minimalizmu, iki labai įmantrių, kurios yra dekoruotos pasakų personažais ir panašiai.

Kaina

Taip pat svarbu susidėlioti savo biudžeto galimybes, kadangi tai labai dažnai sukonkretina paieškas. Pigesnis gaminys nebūtinai yra blogesnis, tad greta kainos reikia vertinti ir daugiau niuansų. Juolab, siūlome sekti BaldaiTau.lt pasiūlymus. Reguliariai skelbiame akcijas, kurios Jums leis puikios kokybės lovytes vaikams įsigyti mažesnėmis kainomis.

Dydžio niuansai

Vaikiškos lovos pasirinkimas pagal vaiko amžių bei jos stilius taip pat lemia ir dydį. Geriausia dar prieš perkant lovą iškart nuspręsti, kurioje kambario vietoje ji bus. Tokiu atveju paieškos bus tikslingesnės.

Žinoma, dažniausiai nesinori pirkti labai didelės, kai vaikas dar yra mažas. Tačiau mes siūlome pirkti kiek didesnes nei reikia perkamuoju metu. Tuomet pavyks įsigyti tokią, kuri Jums tarnaus ne vienerius ir ne dvejus metus.

Praktiškumo niuansai

Renkantis lovą taip pat reikia daugiau dėmesio skirti funkcionalumui, kadangi šiais laikais gaminami baldai yra ypač praktiški. Kadangi vis daugiau žmonių gyvena mažos kvadratūros būstuose – jie taip pat ieško tokių baldų, kurie turėtų ne vieną funkciją.

Pavyzdžiui, šiuo metu labai vertinamos vaikiškos lovos, kurios atsirado. Tuomet daiktadėžėse po jomis galima laikyti patalyne arba žaislus. Taip pat galimos tokios lovos, kurių kraštuose įmontuotos susilankstančios spintelės. Patogu atsidaryti, kai reikia pasidėti arbatos puodelį greta lovos ir uždaryti, kai spintelės nebereikalingos.

Medžiaga

Suprantama, kad ieškant Jums labiausiai tinkamos lovos taip pat daugiau dėmesio skrisite ir tvirtumui. Ne tik todėl, kad norisi, jog baldas tarnautų kuo ilgiau, tačiau ir todėl, kad baiminamasi, kad lova gali sulūžti ir taip sužeisti vaiką.

Pirkdami iš patikimų prekybos vietų galite būti visiškai ramūs dėl kokybės ir šiuo atveju jokio skirtumo iš ko pagaminta lova. Tiesa, bene pačios populiariausios yra medinės, kadangi jos tvirtos bei puikiai atrodo. Taip pat vertinamos plastikinės bei gaminamos iš medžio plokščių.

Patogumo kriterijai

Tikrai ne visos lovos yra patogios ir tikrai ne visada pavyksta taip paprastai pasižiūrėjus į ją nuspręsti, ar baldas bus patogus. Vertinkite, kad lova būtų reikalingo ilgio bei pločio. Taip pat reikia žiūrėti į tai, kad vaikas galėtų lengvai ant jos užlipti, jam nereikėtų stiebtis arba papildomos pakylos.

Ekologijos niuansai

Galiausiai, šiais laikais gana daug kalbama apie ekologijos niuansus ir tikinama, kad patys geriausi baldai yra tie, kurie gaminami iš ekologiškų medžiagų. Deja, tai tik paprasčiausia reklama. Pirkdami baldus patikimose prekybos vietose gausite lygiai tokios pat gamtai draugiškos medžiagos baldus.