Tinkamiausios erdvės paieškos


Pirmasis žingsnis - pasirinkti erdvę, kurioje bus Jūsų darbo kambarys. Žinoma, jeigu galite sau leisti turėti visą atskirą kambarį darbui - tokiu atveju ir jo interjero kūrimas bus kur kas lengvesnis. Kitu atveju reikia ieškoti atitinkamos erdvės.


Kai kurie galvoja, kad geriausia darbo kambario erdvę rengti miegamajame. Tuo tarpu kiti dažniausiai renkasi salioną. Tiek vienas, tiek kitas variantas nėra tobuli, tačiau lyginant juos abu siūlome salioną. Miegamasis turi išlikti ta erdve, kurioje Jūs visada ilsitės ir dirbdamas bei miegodamas tame pačiame kambaryje paprasčiausiai nepailsėsite. Siūlome savą erdvę, jeigu tik yra galimybės, atskirti nuo kitų kambaryje esančių baldų. Tam puikiai gali pasitarnauti spintos. Biuro spintos yra labai skoningos. Pusę su lentynomis galite atsukti į savo darbo vietos pusę. Tuo tarpu kita spintos pusę bus atsukta į salioną. Ją galima dekoruoti taip, kaip tik norite. Kai kurie žmonės prisikabina lentynėles ir ant jų laiko gėlės bei kitas smulkmenas. Tokiu atveju spinta tampa dar funkcionalesne ir turi kur kas daugiau paskirčių. Viena spinta panaudojama tiek darbo erdvei, tiek salionui.


Tinkamiausio interjero kūrimas


Jeigu Jūsų darbo erdvė yra kitos erdvės viduje - tokiu atveju rekomenduojame stengtis išlaikyti stiliaus vientisumą.Paprasčiausiai, jeigu salonas bus klasikinio stiliaus, o darbo erdvę sukursite modernią - tokiu atveju atveju bus per didelis kontrastas ir net atskira spinta nepadės išvengti tarpusavyje “besipjaunančių” stilių. Taigi, tam tikras stiliaus vientisumas yra būtinas.


Planuodami biuro kartu su kitos paskirties patalpa erdves, turite pirmiausia pagalvoti, kokio stiliaus darbo vieta Jums labiausiai tinka. Retas žmogus į savo namus priima klientus. Nebent tik tokiu atveju, kai turi atskirą biuro erdvę, o ne kai dirba beveik poilsio zonoje. Visgi, jeigu turimas atskiras kabinetas - interjero apgalvojimas yra kur kas reikšmingesnis, kadangi galite įsirengti tokią erdvę, kurios labiausiai norite.


Kol vieni dažniausiai renkasi klasikinį stilių, kadangi jiems atrodo, kad tokio tipo patalpa sukuria išskirtinumo, prabangos įspūdį, tuo tarpu kiti dažniausiai renkasi minimalizmą ir paprastumą. Daugelis žmonių pastebi, kad kuo kambaryje yra mažiau daiktų - tuo kvėpuoti yra paprasčiau, o tuomet ir darbas einasi kur kas sėkmingiau. Taigi, planuodami interjerą būtinai tiksliai apsibrėžkite, kokio norite.


Kadangi dažniausiai pasirenkamas klasikinio stiliaus interjeras - nurodome gaires, kurios geriausiai “išpildo” klasikinį stilių.


Biuro stalai dažniausiai būna dideli ir pagaminti iš tamsaus medžio. Paprasčiausiai tokio tipo stalas sukuria prabangos ir tuo pačiu solidumo įspūdį. To daugelis žmonių ir nori.


Dažniausiai klasikinio stiliaus kambariuose labai puikiai dera tam tikros interjero detalės, kurios prisideda prie rimtumo įspūdžio kūrimo. Puikiai dera vazoninės gėlės, kurios ne tik sukuria stilių, tačiau taip pat ir balo orą. Dažniausiai ant sienų kabo solidūs paveikslai, kurie būna įstatyti į rimtus ir didelius rėmus. Mažos smulkmenos gali prisidėti prie interjero kūrimo, tačiau nepamirškite, kad jos reikalauja priežiūros bei laiko.


Nors klasikinis stilius dažniausiai remiasi į tai, kas yra patvirtinta laiko, tačiau biuro kėdės dažniausiai būna modernios. Pasirinkite ergonomiškas kėdes, kuriose sėdėjimas ir naudojimasis būtų patogus ir leistų ilgai dirbti nepastebint, kad pradeda skaudėti kojas. Puikiai tinka kėdės su ratukais, kurie leidžia labai greitai ir paprastai pasiekti reikalingas lentynas.


Biuro lentynos taip pat dažniausiai būna medinės ir pagamintos iš natūralaus medžio. Siekiant stiliaus vieningumo rekomenduojame pirkti natūralios medienos išvaizdos lentynas. Jos ne tik kuria stilių, tačiau tuo pačiu padės sistemingai laikyti visus daiktus.


Kaip izoliuoti darbo erdvę?


Grįžtant prie darbui skirtos erdvės, kuri yra kuriama kitoje erdvėje - rekomenduojame apgalvoti, kaip galima būtų izoliuoti darbo vietą nuo poilsio. Spinta yra tik viena iš galimybių. Ji yra gana gera, tačiau didžiausia problema yra ta, kad ji nesumažina garso, kuris sklinda iš poilsio zonos.


Nuspręsdami, kad darbo zona bus svetainėje iškart turite informuoti artimuosius, kad tam tikromis valandomis Jūs dirbate ir kad jie turėtų gerbti jūsų pasirinkimą dirbti tam tikroje darbo vietoje. Taip pat siūlome įsigyti nešiojamas sieneles, kurios padeda dar labiau apibrėžti darbo erdvę. Tokio tipo sieneles gali būti montuojamos nuo lubų iki grindų, taigi ne tik atskiria erdves, tačiau tuo pačiu ir jas visiškai izoliuoja.


Funkcionalumo galimybes


Kurdamiesi biuro erdvę būtinai turite apžiūrėti, kad ji būtų kuo funkcionalesnė ir kad joje darbas būtų kuo paprastesnis. Tam rezultatai pasiekti reikia ieškoti konkrečių biuro baldų, kurie reikalingi ne tik dėl estetikos, tačiau ir funkcionalumo.


Anksčiau minėjome, kad ergonomiškos biuro kėdės gali labai palengvinti darbus. Lygiai taip pat rekomenduojame pasirinkti ir biuro stalus, kurių aukštis taip pat reguliuojasi, taigi pagal poreikius galima jį pakelti aukščiau arba nuleisti žemiau. Taip pat siūlome pirkti tokias spintas ir komodas, kurios turi kuo daugiau lentynų. Tokiu atveju paprasčiausiai pavyks išlaikyti tvarką ir visus daiktus laikyti reikalingose vietose. Kai kurie asmenys mėgsta erdvę spintose, tačiau didžiausia problema yra ta, kad tokiu atveju dažniausiai daiktai labai susimaišo ir kai reikia greitai surasti reikalingus dokumentus - nepavyksta.


Namuose nesunkiai galite susikurti biuro erdvę. Svarbiausia čia yra baldai, kurie ir padeda atskirti erdves ir tuo pačiu tvarkingai atlikti tam tikrus įprastus darbus.