Jeigu gyvenate namuose, kurie Jums pabodo, tačiau investicijos yra ribotos – tokiu atveju rekomenduojame skaityti mūsų straipsnį ir naudojantis idėjomis dekoruoti namus pigiomis smulkmenomis, kurios atgaivins net ir labai senus namus. BaldaiTau.lt orientuojasi į skirtingų žmonių poreikius ir stengiasi kiekvienam pasiūlyti tai, kas tenkina jo poreikius. Pradedant baldais, kurie skiriasi savo išvaizda bei funkcionalumu ir baigiant dekoro detalėmis, kurios padės susikurti išskirtinai gražų namų stilių.


Daiktų slėpimas ir saugojimas


Nepriklausomai nuo to, koks yra Jūsų namų stilius ir apskritai – ar esate dideli daiktų kaupikai, visgi, rekomenduojame surasti kiekvienam daiktui po vietą, kuriose jis stovės stabiliai. Stalų stalčiai, lentynos ir kitos vietos, kur galima laikyti daiktus – puikus pasirinkimas. Tokiu atveju daiktai nesimėtys kur nereikia, nekaups dulkių ir taip namuose visada bus palaikoma tvarka. Šioji, žinoma, neatsiejama nuo stilingumo.


Daiktų funkcionalumas


Nesvarbu, kad gyvenate dideliuose namuose – daiktų funkcionalumas turėtų būti aktualus ir tokiu atveju. Dažniausiai ypač funkcionalius baldus, kurie gali atlikti net kelias funkcijas, renkasi nedideliuose namuose gyvenantys asmenys, kurie nori bent kiek sutaupyti erdvės. Tačiau tai puikus pasirinkimas ir tiems, kurie gali džiaugtis didesniais namais. Kušetė, kurios viduje galima laikyti daiktus, arba stalas, kuris esant poreikiui padidėja – puikus pasirinkimas. BaldaiTau.lt taip pat prekiauja tokiais baldais, tad jeigu ieškote ko nors konkretaus – galite paprasčiausiai susisiekti su mūsų profesionalais.


Erdvių dalinimas


Vėlgi, nepriklausomai nuo to kokio dydžio yra Jūsų namai – skirti erdves vienas nuo kitų yra puikus pasirinkimas. Žinoma, nebūtina mūryti sienų. Paprasčiausiai įsigykite pertvaras. Jos ne tik atskirs vienas erdves nuo kitų, tačiau tuo pačiu ir sukurs išskirtinį stilių bei namų dekorą.


Apšvietimo koregavimas


Net ir nuostabiausias dizainas, kurį atlieka patys geriausi savo srities profesionalai nebus toks kokybiškas, jeigu nepasirinksite geriausio apšvietimo. Kartais net nereikia koreguoti namų stiliaus, kadangi pakeitus ir parinktus tinkamą apšvietimą visus namų dizainas kardinaliai pasikeičia. Žinoma, natūralu, kad su tuo nedirbantis asmuo paprasčiausiai nežino, koks apšvietimas jam tinka ir koks gali paryškinti jo namų stilių. Tokiu atveju naudinga pasitarti su profesionalais, kurie įvertinę individualius poreikius ir tuo pačiu kambario padėtį – patars, rekomenduos, padės.


Asmeniški ir individualūs namai


Namai nebus namai, jeigu jie nedvelks asmeniškumu. Vietoj to, kad pirktumėte pagalvių užvalkalus ar prabangias užuolaidas – paprasčiausiai įsigykite medžiagą ir pasisiūkite pati. Tokiu atveju namuose bus kur kas daugiau asmeniškumo ir jie atrodys mieliau. Ką jau kalbėti apie tai, kad tokios stiliaus dekoro detalės padės sutaupyti labai daug pinigų. Jeigu pačiam siuvimo darbai neatrodo didelis malonumas – tokiu atveju keliaukite pas siuvėją. Vistiek pavyks sėkmingai sutaupyti.


Lubos irgi turi dirbti


Daugelis žmonių dekoruodami namus pamiršta lubas, kurios taip pat turi dirbti ir atrodyti stilingai. Kai kurie žmonės renkasi galimybę veidrodžius montuoti prie lubų. Tu tarpu kiti nori, kad ant lubų būtų konstruojamos nišos, kuriose dažniausiai būna įtaisytą daug dekoratyvinių lempučių. Reikia nepamiršti ir įvairių dekoro detalių, kurios gali kristi žemyn nuo lubų. Taigi, pasirinkimas labai platus, tad įdarbinkite lubas ir tegul jos atlieka daugiau funkcijų.


Sendaikčių turgus ir kitos mielos detalės


Senų daiktų vietose ir turgeliuose galima atrasti labai daug smulkmenų, kurios padės susikurti išskirtinius ir gražius namus. Žinoma, ne visi mėgsta lankytis tokiose vietose, tad paprasčiausiai nelieka nieko kito, kaip ir pirkti brangesnius daiktus įprastose parduotuvėse. O gaila, kadangi sendaikčių turgeliai dažniausiai turi labai daug lobių. Žinoma, norint juos atrasti reikia skirti kiek daugiau laiko, tačiau svarbu tai, kad atrasti įmanoma.


Senų daiktų atnaujinimas


Jeigu norite pigiai išsisukti ir tuo pačiu turėti gražius namus – tokiu atveju reikia nepamiršti atnaujinti net ir senus daiktus. Suklijuokite, perdažykite ir kitaip dekoruokite baldus, kurie Jums jau atrodo nusibodę, tačiau nenorite jų išmesti. Net ir labai seno baldo atgaivinimas yra nesudėtingas procesas, kuris gali būti vainikuojamas visiškai nauju namų stiliumi.


Padidinkite erdvę ir padailinkite eilinius daiktus


Padidinti namų erdvę galima keliomis labai paprastomis taisyklėmis. Pirmiausia pasistenkite, kad Jūsų kambario erdvė būtų vertikali, o ne horizontali. Taip pat rekomenduojame turėti kuo daugiau veidrodžių, tačiau reikia nepamirši, kad jie privalo atrodyti skoningai. Galiausiai, paprasčiausius daiktus galite prikelti naujam gyvenimui tokiu atveju, jeigu dekoruosite juos. Suteiksite naujų spalvų ir jie atrodys išskirtinai.


Koks bus Jūsų kambarys?


Jeigu žinosite, kokio stiliaus interjeras dominuos Jūsų namuose – tokiu atveju ir namų kūrimas bus kur kas paprastesnis ir patogesnis pasirinkimas. Žinoma, nekalbame apie tai, kad reikia tiksliai apsibrėžti, kokia tema dominuos Jūsų namuose, tačiau tai gali padėti susidaryti bent preliminarią nuomonę.


Atsiribokite nuo banalumo


Jeigu norite, kad Jūsų namai atrodytų išskirtinai ir pavyktų susikurti tokį interjerą, kuris tikrai trauktų aplinkinių žmonių dėmesį – tokiu atveju labai svarbu susipažinti su taisyklėmis, kurios trukdo turėti gražius namus.


  • Maži kilimai ne tik nefunkcionalūs, tačiau taip pat ir nestilingi, tad venkite jų.
  • Jokiu būdu pirmiausia nepasirinkite sienų dažų. Pradėti reikia nuo baldų, o tik paskui ieškoti dažų, kuriais bus dekoruojamos Jūsų namų sienos.
  • Jeigu norite, kad Jūsų kambario apšvietimas būtų tinkamas – tokiu atveju nekabinkite šviestuvų per daug aukštai. Jeigu lubos labai aukštos – nepamirškite, kad šviesa gali kristi ir iš sienų arba grindų.
  • Trumpos užuolaidos dažniausiai simbolizuoja beskonybę, tad rekomenduojame jų vengti.
  • Mažos pagalvės, kurios dažnai dar pavadinamos dekoratyvinėmis – neturi jokios tikslios funkcijos, tad rekomenduojame jų vengti. Jos tikrai neatrodo gražiai, juolab, neatlieka jokios realios funkcijos. Anksčiau ta buvo topas – šiuo metu tai beskonybė.
  • Daugelis žmonių labai susikoncentruoja tie stiliumi ir pamiršta, kad reikia žiūrėti ir į funkcionalumą. Stilius tikrai nėra svarbesnis nei kad funkcionalumas, tad pirmiausia žiūrėkite, kad pasirinkti baldai ir kitos smulkmenos būtų paprasčiausiai patogios.
  • Baldų nepristumkite labai arti sienos, kadangi taip po truputį dėvėsis ir baldas, ir pati siena. Visada reikia palikti tam tikrą tarpą tarp jų dviejų.


Jeigu negalite sau leisti samdytis interjero dizainerio – paprasčiausiai susipažinkite su patarimais, kurie Jums gali padėti susikurti gražius namus.


Skirtingų stilių derinimas


Kai kurie interjero dizaineriai tvirtina, kad labai svarbu tiksliai apsibrėžti – kokio stiliaus namuose planuojate gyventi. Tai tikrai nėra būtina, kadangi kartais labai skoningai atrodo ir skirtingai suderinti stiliai. Svarbiausia žinoti – kaip ir tuo pačiu derinti smulkmenas, kadangi jos labiausiai ir prisideda prie stiliaus rezultato.


Baldydami susikurti namus svarbiausia nepamirškite vienos pagrindinių taisyklių. Tuose namuose gyvensite Jūs, taigi reikia kurti tokius, kurie puikiai atitiktų Jūsų asmenybė ir kuriuose Jūs paprasčiausiai norėtumėte būti. Nors interjero dizaineriai gali Jums suteikti labai daug naudingos informacijos, tačiau dažniausiai kiekvienas žmogus pats iš vidaus žino, ko jam reikia ir kokiuose namuose gyventi jam yra paprasčiausiai gera.