Baldų priežiūra nėra sudėtinga. Juolab, nereikalauja kokių nors specifinių žinių, tad kiekvienas norintis naujam gyvenimui prikelti daiktus – paprasčiausiai turėtų pasinaudoti mūsų patarimais. Jie paprasti, pigūs ir svarbiausia – veiksmingi.


Odinių baldų priežiūra


Nesvarbu, ar Jūsų namuose esantys odiniai baldai yra gaminami iš tikros odos ar tai paprasčiausi padirbiniai – patarimai kaip prižiūrėti yra vienodi. Dar viduramžiais odos gaminiais galėjo džiaugtis tik patys turtingiausi. Tad jeigu norite pasijausti tarsi karališkos šeimos palikuonis – įsigykite kokybiškus odinius baldus.


  • Patalpa, kurioje yra odiniai baldai – negali būti nei per drėgna, nei per sausa. Dominuojanti temperatūra turėtų siekti nuo 60 iki 70 procentų. Dėl netinkamos drėgmės kambaryje oda keičia ne tik savo spalvą, tačiau tuo pačiu ir keičiasi kitos savybės. Ji lupasi, tempiasi arba net šerpetoja. Įsigiję odinį gaminį privalote žinoti, kad tai atsakomybė.
  • Šviesos šaltiniai taip pat gali būti kenksmingi, kadangi jie prisideda prie spalvos blukimo. Apskritai tiesioginiai saulės spinduliai kenkia bet kokio pobūdžio baldams.
  • Jeigu ant odinės sofos užkrito koks nors svetimkūnis, kuris paliko dėmę – ją pašalinti galite tik sausu skudurėliu. Jokiu būdu nenaudokite drėgno, kadangi jis sugadins paviršių. Valymui nenaudokite nei augalinių, nei gyvulinės kilmės riebalų. Jokių būtų nenaudokite jokių nuriebalintojų. Jeigu valant sausu skudurėliu baldai pasidarė purvini – tokiu atveju kvieskite profesionalą, kuris specialiomis priemonėmis pašalins dėmes.


Stengiantis išvalyti odinį baldą reikia būtinai vengti šių priemonių, kadangi jos gali sugadinti paviršių:


  • Vanduo ir muilas.
  • Cheminės priemonės.
  • Trynimo procesas.
  • Kosmetinės priemonės.
  • Augintiniai.
  • Prakaitas.
  • Tepantys dažai.


Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad odinių baldų priežiūra labai sudėtinga. Taip nėra. Paprasčiausiai priminus kelias taisykles užsitikrinsite, kad baldas visada vys gražus ir praktiškas.


Gobeleninių baldų priežiūra


Prižiūrėti gobeleninius baldus yra kur kas paprasčiau. Vėlgi, išskirsime kelias taisykles, kurių laikantis baldai jums ilgai ir sėkmingai tarnaus.


  • Paprasčiausias dulkių siurblys gali būti naudojamas įprastam valymui.
  • Švelnus šepetys puikiai tinka nuo bado plaukams surinkti.
  • Vanduo ir šampūnas – puikus derinys, kuriuo galima pašalinti dėmes.
  • Egzistuoja specialūs valikliai, kurie skirti sudėtingesnėms dėmėms šalinti iš minkštų baldų.
  • Prieš naudojant valiklį – jį būtinai išvalykite baldo kamputyje, kad pažiūrėtumėte, kaip reaguoja medžiaga į cheminį preparatą.
  • Valyti reikia labai atsargiai judinant šluostę ratu.
  • Būtinai išvalytą dėmę reikia išdžiovinti, tačiau leiskite tai padaryti natūraliai. Jokiu būdu negalima naudoti lygintuvo.
  • Cheminis valymas turėtų būti atliekamas profesionalų, kurie puikiai išmano, kaip reikia pašalinti skirtingo pobūdžio dėmes.


Gobelenais dažniausiai aptrauktos sofos bei pufikai. Nuvalyti arba nusiurbti dulkes rekomenduojame bent jau vieną kartą per savaitę. Tokiu atveju medžiagoje nesikaups organizmai, kurie yra Jums kenksmingi. Šio paviršiaus valymas nėra sudėtingas, tad jeigu namuose yra mažų vaikų arba gyvūnų – tai puikus pasirinkimas.


Medinių baldų valymas


Lietuvių namuose dažniausiai sutinkami baldai yra mediniai. Ir tai visiškai natūralu atsižvelgiant į tai, kad jie tarnauja labai ilgą laiko tarpą, yra tvirti ir, žinoma, gražūs. Juolab, medinių baldų priežiūra tikrai nėra sudėtinga ir daugelis žmonių džiaugiasi, kad nereikia skirti labai daug laiko, kad baldai išliktų gražūs bei tvarkingi.


Žinoma, skirtingos pobūdžio dėmės yra šalinamos skirtingai, tačiau galima išskirti universalius patarimus, kurie padės medinius baldus vėl prikelti naujam gyvenimui.


  • Vandenilio peroksidas yra labai gera priemonė, kuri gali padėti pašalinti dėmes. Šiuo atveju jis pasitarnauja tuomet, kai reikia panaikinti labai tamsias dėmes, kurios atsirado dėl rašalo, kraujo ar panašiai.
  • Taip pat labai puikiai padeda soda, kuria taip pat galima panaikinti net ir labai rimtas dėmes. Paprasčiausiai uždėkite šiek tiek sodos ant kempinėlės ir su ja valykite dėmę. Jeigu minima dėmė yra labai rimta, tokiu atveju uždėkite sodą ir palikite ją kelioms valandoms, o gal net ir visai nakčiai. Per tą laiką soda susitvarkys su iškilusia dėme.
  • Žinoma, lengvas dėmes labai puikiai galima pašalinti naudojant paprasčiausią muilą ir vandenį. Atrodo, kad jokių stebuklų vanduo padaryti negali, tačiau medinius paviršius nuvalyti galima paprasčiausiai jį naudojant. Rekomenduojame neskubėti pirkti specialių priemonių, kai jų gali net neprireikti.
  • Dar viena gal kiek keista priemonė, kuri gali padėti pašalinti prastą medinį paviršių – druska. Siūlome naudoti Himalajų druską, kadangi ji yra švelni ir ne tokia rūpi. Su ja šalindami dėmes nesugadinsite paviršiaus.
  • Actas yra dar viena stebuklinga priemonė, kuri gali padėti pašalinti sunkiai įveikiamas dėmes. Siūlome jį išbandyti tuomet, kai vanduo nebepadeda.


Stiklinių baldų valymas


Modernius namus kuriantys asmenys dažniausiai perka stiklinius baldus, kadangi jie atrodo labai skoningai. Tiesa, tokių baldų priežiūra yra gana sudėtinga, kadangi ant stiklo labai greitai atsiranda dėmės, kurių valymas reikalauja laiko. Vėlgi, pateikiame patarimus, kurie padės pigiai prižiūrėti stiklinio paviršiaus baldus:


  • Nuvalyti stiklus taip pat gali padėti actas, kurio dažniausiai reikia labai mažai, kad būtų pašalintos lipnios dėmės. Tuo pačiu valant actu dingsta visi brūkšniai.
  • Taip pat puikiai tinka visiem žinomi laikraščiai, kurie gali padėti išvalyti paviršių taip, kad neliktų jokių linijų. Tai labai puikus pasirinkimas tiems, kurie nori, kad jų stikliniai baldai atrodytų taip, tarsi ką tik atvežti iš salono.
  • Nerekomenduojame valyti stiklinių baldų su muilu, kadangi pastarasis palieka dėmes, kurių valymas ateityje bus labai sudėtingas ir komplikuotas.
  • Galiausiai, anksčiau minėta soda taip pat gali padėti nuvalyti paviršių. Pasinaudokite galimybę atgaivinti net ir labai susidėvėjusius baldus.


Jeigu jau nusprendėte, kad stikliniai baldai Jums puikiai tiks – tokiu atveju turite suvokti, kad jiems taip pat reikia skirti šiek tiek dėmesio. Paprasčiausiai vos palietus ant baldų lieka pirštų antspaudai, kurių šalinimas reikalauja laiko ir valymo priemonių, kurias mes aptarėme anksčiau.


Kadangi BaldaiTau.lt siūlomi gaminiai yra labai kokybiški – jiems tikrai nereikia kokios nors ypatingos priežiūros. Visgi, reguliariai valydami užsitikrinsite, kad paviršius nebus pažeistas,


Kada verta samdyti profesionalus?


Daugelis mūsų nori sutaupyti kuo daugiau pinigų. Tokiu atveju vietoj specialistų samdymo paprasčiausiai patys bando pašalinti net ir labai rimtas dėmes. Dažniausiai to rezultatas – dar didesnė dėmė. Taigi, akivaizdu yra tai, kad kartais ant baldų paviršių susidaro tokios dėmes, kurias paprasčiausiai gali pašalinti tik specialistai. Tam reikia ne tik žinių, tačiau tuo pačiu ir specialių valymo priemonių, kurias pirkti dėl vieno karto tikrai neverta. Visi darbai atliekami labai atsargiai ir garantuojama, kad rezultatas bus toks, kokio jūs norite, baldas bus gražus ir ilgai bei sėkmingai jums tarnaus.


Prižiūrėkite baldus ir džiaukitės puikiais daiktais ilgą laiko tarpą. Juk reikalingi baldai privalo būti ne tik stilingi, tačiau tuo pačiu ir funkcionalūs.