Kol lietuviai kopijuoja itališkus, prancūziškus bei skandinaviškus stilius, pamiršta, kad kartais genialiausias pasirinkimas ya tas, kuris yra paprasčiausias ir šiuo atveju tai galėtų būti lietuviškas interjeras. Nieko nežinote apie tokį? Sakykite, kad tokio nėra? Tikrai yra ir dizaineriai vis dažniau savo klientams siūlo rinktis ne visiškai mūsų klimatui nepritaikytus namų kūrimo pavyzdžius, o tradicinius – lietuviškus, kurie ne tik gražūs, tačiau ir atitinkantys lietuvio poreikius.


Taigi, koks tas lietuviškas interjeras?


Klasika labiau nei modernumas?


Jeigu interjerą skirtume į dvi griežtas dalis – klasika arba modernumas, tokiu atveju tradicinis lietuviškas interjeras labiau būti klasikinis. Kodėl? Kadangi lietuviai labai mėgsta medį ir dažniausiai būtent ši medžiaga dominuoja namuose. Juolab, išlaikomi natūralūs mediniai, gamtos atspalviai, kurie formuoja klasikinio interjero visumą.


Patys populiariausi atspalviai yra rudi. Kol vieni juos renkasi, kadangi atrodo, kad tai “kyla iš širdies”, kiti teigia, kad rudi namai – niūrus namai. Tikrai ne, tik reikia nebijoti kiek paįvairinti stilių. Pavyzdžiui, lietuviškas interjeras dažniausiai komponuoja “žemės” spalvas, o tai tikrai ne tik ruda. Greta jos puikiai dera gyva žalia spalva, taip pat – geltoni atspalviai, kurie tamsiam interjerui suteikia daugiau ryškumo. Galiausiai, gal kiek neįprastas spendimas, tačiau įdomus dekoras būtų renkantis žydrus atspalvius. Žinoma, visų komponuoti neverta, kadangi rezultatas bus neskoningas, tačiau kuris nors vienas pagrindinis atspalvis derinamas su kitų dinamika – puikus pasirinkimas.


Taigi, lietuviškas interjeras komponuojamas iš “žemės” spalvų.


Namai – svarbiausia vieta žemėje


Lietuvių tautosakoje namai dažniausiai vadinami svarbiausia vieta žmogui. Ir nors atrodo, kad tai senovinis požiūris į namus, tačiau net ir šiais laikais lietuviai išties pasaulį vadina savo namais. Ne veltui statistika atskleidžia, kad Europos Sąjungoje lietuviai laimi pagal nuosavų namų skaičių  lenkia ne tik kaimynus, tačiau ir Vakarų pasaulį. Paprasčiausiai tautiečiai mieliau perka namus, o ne juos nuomojasi, kadangi įsigijus nuosavus atsiveria platesnės galimybės susikurti ir norimą interjerą.


Taigi, kai namai tampa visu pasauliu – juose norisi suderinti kuo daugiau skirtingų komponentų ir sukurti kuo daugiau erdvių. Dažniausiai lietuviai linkę derinti labai daug smulkmenų, ant lentynų statyti visas smulkmenas ir suvenyrus, kurie yra atsivežti iš užsienio. Taigi, būtent toks tas lietuviškas interjeras. Smulkmeniškas, tačiau unikalus, kadangi kiekvienas daiktas – ypatingas.


Senovės stiliaus akcentai moderniuose namuose


Dizaineriai taip pat pastebi, kad vis daugiau lietuvių namuose stengiasi suderinti modernaus pasaulio dovanas su tradiciniais lietuviškais dekoro elementais, kurie ne tik puošia, tačiau ir atlieka tam tikrą funkciją. Pavyzdžiui, nuostabiai atrodo senovinės siuvimo mašinos, kuriomis vis dar galima dirbti, taip pat lino audiniai, kurie tampa svarbiausiu stiliaus elementas. Žinoma, tradicinius senovinius lietuviškus daiktus įkomponuoti moderniuose namuose gali būti sunku, tačiau tikrai įmanoma. Jeigu nesate tikras dėl savo gebėjimų – visada galite pasitarti su dizaineriais.


Ne tik stilingi, tačiau ir funkcionalūs namai


Analizuojant lietuvišką interjerą taip pat galima pabrėžti, kad lietuviai dažniausiai renkasi praktiškus namus. Pavyzdžiui, mažose patalpose derinami funkcionalūs baldai, kurie turi bent kelias paskirtis. Taip pat namuose nelaikomi daiktai, kurie nėra naudojami reguliariai, galiausiai, vietoje kelių virtuvinių prietaisų pasirenkamas vienas kombainas, o vietos lovos – sofa, kuri išsiskleidžia, kad ji turėtų daugiau paskirčių. Nuostabu, kad šiais laikais suderinti stilių ir patogumą yra taip paprasta, kadangi esti tiek labai daug įvairiausių baldų, tiek technikos prietaisų, kurie pasižymi bent keliomis funkcijomis. Tokiu atveju namai tampa kur kas funkcionalesni, tačiau pavyksta išvengti perkrauto interjero sindromo.


Medis, kuris dominuoja


Taip pat lietuviškas interjeras neatsiejamas nuo medžio. Ne tik dažyto, kuris sunkiai atpažįstamas, kadangi su dažais pasikeičia ir tekstūra, tačiau ir dėl natūralumo. Paprasčiausiai daugelis lietuvių renkasi ne tik medinius namus, tačiau ir tokių pačių atspalvių interjerą. Kai kurie teigia, kad medinis interjeras yra gana tamsus, tačiau tinkamai įkomponavus kelis akcentus net ir tamsesnis kambarys gali visiškai nušvisti. Papildomas privalumas, kad medinės sienos, grindys gali būti greitai dekoruojamos kitomis spalvomis, tad pats kambario stiliaus atnaujinimas bus lengvas ir nesudėtingas darbas.


Svarbiausia per daug nesusikonstruoti ties taisyklėmis, kadangi daugelis bandymas kopijuoti ir paisyti dizainerių rekomendacijų paprasčiausiai neįvertina savo poreikių. O juk lietuviui jo namai – visas pasaulis. Kurkite jį tokį, koks Jums maloniausias.